Широко срце Средње медицинске школе

Поводом Светског дана добровољних давалаца крви, који се обележава 14. јуна, Црвени крст Суботица је, уз подршку локалне самоуправе, у Великој већници Градске куће организовао свечану доделу признања и симболичних поклона добровољним даваоцима, који су крв дали јубиларни 35. 50. 75. 100. пут и онима са више од 100 давања(укупно 70 плус 2 јубиларна даваоца), као и установама, које су предњачиле по броју добровољних давалаца(Медицинска школа Суботица, Економски факултет Суботица, Инспира група и МЗ „Чантавир”).

У име ученика и запослених из Средње медицинске школе, плакету „Широко срце” примио је Миомир Јованић Жаки, заменик директора. Награду је уручио градоначелник Суботице Стеван Бакић.

Povodom Svetskog dana dobrovoljnih davalaca krvi, koji se obeležava 14. juna, Crveni krst Subotica je, uz podršku lokalne samouprave, u Velikoj većnici Gradske kuće organizovao svečanu dodelu priznanja i simboličnih poklona dobrovoljnim davaocima, koji su krv dali jubilarni 35. 50. 75. 100. put i onima sa više od 100 davanja(ukupno 70 plus 2 jubilarna davaoca), kao i ustanovama, koje su prednjačile po broju dobrovoljnih davalaca(Medicinska škola Subotica, Ekonomski fakultet Subotica, Inspira grupa i MZ „Čantavir”).

U ime učenika i zaposlenih iz Srednje medicinske škole, plaketu „Široko srce” primio je Miomir Jovanić Žaki, zamenik direktora. Nagradu je uručio gradonačelnik Subotice Stevan Bakić.

“Segítő szív” plakett az Egészségügyi Középiskolának
Az önkéntes véradók nemzetközi napja, június 14-e alkalmából, a Vöröskereszt szabadkai szervezete, a helyi önkormányzat támogatásával, a Városháza dísztermében  ünnepélyes fogadáson tüntette ki azokat az önkéntes véradókat, akik 35, 50, 75 vagy 100 alkalommal adtak már vért. Emellett azok az intézmények is elismerésben részesültek, amelyekből a legtöbb véradó került ki. Iskolánk mellett a Közgazdasági Kar, az Inspira csoport és a csantavéri helyi közösség részesült elismerésben.
Iskolánk tanulói és dolgozói nevében a plakettet Miomir Jovanić Žaki igazgatóhelyettes vette át Stevan Bakić polgármestertől.