Посета школи за образовање и васпитање деце са сметњама у развоју “Др Светомир Бојанин” у Суботици

Матуранти одељења 4.01  су у оквиру часова вежби посетили Oсновну и средњу школу за образовање и васпитање деце са сметњама у развоју “Др Светомир Бојанин” у Суботици. Врло срдачно су наc дочекали Миодраг Станков директор школе и Борис Живков, помоћник директора и соматопед, који нас је на врло професионалном нивоу спровео кроз све сегменте рада школе. У мањим групама посматрали смо рад логопеда, реедукатора, наставника, васпитача, дефктологa и медицинских сестара. Ученици су били у пратњи наставнице здравствене неге, Бисере Бодиш. Радујемо се даљој сарадњи.

Iskolánk (4.01) végzős tanulói, a gyakorlati oktatás keretén belül meglátogatták a szabadkai, Dr. Svetomir Bojanin fejlődési rendellenességekkel foglalkozó oktatási- és nevelési általános és középiskolát. Miodrag Stankov igazgató és Boris Živkov igazgatóhelyettes és egyben defektológus, szívélyesen fogadtak bennünket, szakszerű szakmai szinten nyerhettünk betekintést az iskola munkájába. Kis csoportokban megfigyelhettük a logopédus, gyógypedagógus, tanár, nevelő, defektológus és az egészségügyi nővérek munkáját.Kísérő tanár, Bodis Bisera ápolástan szakoktató. Örülünk a további együttműködésnek.

U sklopu vježbi maturanti 4.01 razreda posjetili su Osnovnu i srednju školu za odgoj i obrazovanje djece s poteškoćama u razvoju “Dr. Svetomir Bojanin” u Subotici. Srdačno su nas dočekali Miodrag Stankov, ravnatelj škole i Boris Živkov, pomoćnik ravnatelja i somatoped, koji su nas na vrlo profesionalan način proveli kroz sve segmente rada škole. U manjim grupama promatrali smo rad logopeda, reedukatora, učitelja, odgojitelja, defektologa i medicinskih sestara. Učenici su bili u pratnji, nastavnice zdravstvene nege, Bisere Bodiš. Radujemo se daljnjoj suradnji.