Ученици одељења 1.03 реализовали су вежбе у блоку из предмета Прве помоћи

Ученици одељења 1.03, у сарадњи са Домом здравља и Службе хитне медицинске помоћи, реализовали су вежбе у блоку из предмета Прве помоћи. Главни техничар службе Жолт Сенди нас је врло срдачно примио и објаснио организацију рада, показао возило, рад диспечера, амбулантни рад, као и рад на терену. Захваљујемо се главној сестри Дома здравља Мелинди Тот Демек и Жолту Сендију што су омогућили да настава буде обогаћена. Наставница у пратњи је Бисера Бодиш.

A 1.03 osztály tanulói, együttműködve az Egészségügyi Központtal és a Sürgősségi Egészségügyi Szolgálattal, elsősegély gyakorlatot hajtottak végre. A Sürgősségi Egészségügyi Szolgálat főtechnikusa, Szendi Zsolt nagyon barátságosan fogadott minket, elmagyarázta a munkaszervezést, bemutatta a járművet, a diszpécser munkáját, az ambuláns munkát, valamint a terepen végzett munkát. Köszönettel tartozunk a Központ főápolónőjének, Tót Dömök Melindának és Szendi Zsoltnak, akik lehetővé tették számunkra, hogy meglátogassuk a Sürgősségi Egészségügyi Szolgálatot. A kísérő tanár Bisera Bodiš.

Učenici 1.03 odjela su u suradnji s Domom zdravlja i Hitnom medicinskom pomoći provodili vježbe u bloku iz predmeta Prve pomoći. Glavni tehničar službe Žolt Sendi nas je srdačno primio i objasnio nam organizaciju rada, pokazao vozilo, rad dispečera, ambulante, kao i rad na terenu. Zahvaljujemo se glavnoj sestri Doma zdravlja Melindi Tot Demek i Žolt Sendiju što su nam omogućili posjet S.H.M.P. Nastavnica u pratnji je Bisera Bodiš.